PALMARESUL FESTIVALULUI INTERNATIONAL „BEST POP ROCK”, EDITIA A III-A – desfasurat la Targu Neamt, in perioada 28-30 septembrie 2018

SECTIUNEA „DA DOAMNE CANTEC”

ANA MARIA ROSU – TROFEUL SECTIUNII „DA DOAMNE CANTEC”
IOANA MIRTI – PREMIUL I
DENISA ANDREEA PARVU – PREMIUL II
LISA MARIA BANYAI – PREMIUL III
YARINA ELENA COZMA – PREMIUL PUBLICULUI
MADALINA CERNAT – PREMIUL „VIOREL GAVRILA”
THEODOR PUPEZESCU – PREMIUL PRESEI
CRISTINA SIMION – PREMIUL „DOMIDANCE”- PREMIUL „CB MEDIA”

SECTIUNEA „POP – LIMBA ROMANA”

CATEGORIA 5-8 ANI
ECATERINA MASLICOV – TROFEUL CATEGORIEI 5-8 ANI
LARISA EVA – PREMIUL I – PREMIUL PENTRU DEBUT
ANASTASIA AXINTE – PREMIUL I
DELIA MARIA SAVA – PREMIUL I
ALESSIA IOANA RADU – PREMIUL II
BOGDAN STANESCU – PREMIUL III

CATEGORIA 9-10 ANI
CARLA LARISA SABAU – TROFEUL CATEGORIEI 9-10 ANI – TROFEUL SECTIUNII „POP – LIMBA ROMANA”
TALIDA BESU – PREMIUL I
ALEXANDRA PUSCASU – PREMIUL I
ELIZA SURUGIU – PREMIUL II
ALEXIA URSACHE – PREMIUL II
PATRICIA VATAMANESCU – PREMIUL II
ILINCA MARIA SAUCIUC – PREMIUL II
MARCEL BALTAG – PREMIUL II
ADELINA TIMOFTE – PREMIUL III
ANA MARIA TOMA – PREMIUL III

CATEGORIA 11-14 ANI
ANDREEA ROTARIU – TOFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI
TEONA RACHERIU – TOFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI
PAUL MITITTELU – TOFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI
MARCO OLARIU – PREMIUL I
ALEXIA BLANARIU – PREMIUL I
ALEXANDRA MARIA LUPOAE – PREMIUL I
ALEXANDRA MOVILEANU – PREMIUL I
BIANCA UNGUREANU – PREMIUL I
MIRUNA DUNARE – PREMIUL II
LARISA MIHOC – PREMIUL II
MARA MEDELEANU – PREMIUL III

CATEGORIA 15-18 ANI
MIRIAM IOANA OBADA – TROFEUL SECTIUNII 15-18 ANI
ECATERINA STOICA – TROFEUL SECTIUNII 15-18 ANI

SECTIUNEA „POP – LIMBA STRAINA”

CATEGORIA 9-10 ANI
ANASTASIA COTARGASANU – TROFEUL CATEGORIEI 9-10 ANI – TROFEUL SECTIUNII „POP – LIMBA STRAINA”
CARLA LARISA SABAU – TROFEUL CATEGORIEI 9-10 ANI
ALEXANDRA PUSCASU – PREMIUL I
MARIA ELENA MATASE – PREMIUL II
LARISA IOANA ANTON – PREMIUL II
ILINCA MARIA SAUCIUC – PREMIUL II
NATALI ADELINA EPANU – PREMIUL III
MARIA ONOFREI – MENTIUNE
BOGDAN PATRUNJEL – MENTIUNE
FABIANA STACHIE – MENTIUNE

CATEGORIA 11-12 ANI
MARIA MEDELEANU – TROFEUL CATEGORIEI 11-12 ANI
PAUL MITITELU – TROFEUL CATEGORIEI 11-12 ANI
LIGIA ELENA URITU – PREMIUL I
MARIA ERIKA PLESCA – PREMIUL I
ALEXIA MARIA PANAITE – PREMIUL II
LARISA MIHOC – PREMIUL II
GABRIEL URSU – PREMIUL III

CATEGORIA 13-15 ANI
YARINA ELENA COZMA – TROFEUL CATEGORIEI 13-15 ANI – TROFEUL SECTIUNII „POP – LIMBA STRAINA” – TROFEUL FESTIVALULUI
IOANA MARTI – TROFEUL CATEGORIEI 13-15 ANI – TROFEUL SECTIUNII „POP – LIMBA STRAINA” – TROFEUL FESTIVALULUI
ANDREEA ROTARU – TROFEUL CATEGORIEI 13-15 ANI
MIRIAM OBADA – TROFEUL CATEGORIEI 13-15 ANI
PAULA DANCA – TROFEUL CATEGORIEI 13-15 ANI
ALEXANDRA MARIA LUPOAE – PREMIUL I
ALECSIA IUSTINA GAVRILUT – PREMIUL II
DENIS TRANDAFIR – PREMIUL III

SECTIUNEA „ETNO”

CATEGORIA 8-11 ANI
TEONA RACHERIU – TROFEUL CATEGORIEI 8-11 ANI
LARISA IOANA ANTON – PREMIUL I
MARIA TOFAN – PREMIUL I
ALEXIA URSACHE – PREMIUL II
ADELINA FIU – PREMIUL II
DENISA OLARU – PREMIUL III
DENISA DAMATARCA – MENTIUNE

CATEGORIA 12-15 ANI
ERIKA MARIA PLESCA – TROFEUL CATEGORIEI 12-15 ANI
DENIS TRANDAFIR – TROFEUL CATEGORIEI 12-15 ANI
PAUL MITITELU – TROFEUL CATEGORIEI 12-15 ANI
ALECSIA IUSTINA GAVRILUT – PREMIUL I

SECTIUNEA „ROCK – LIMBA ROMANA”

CATEGORIA 8-10 ANI
MARA ELE NA MATASA – TROFEUL CATEGORIEI 8-10 ANI
CRINA PREDA – TROFEUL CATEGORIEI 8-10 ANI
LARISA IOANA ANTON – TROFEUL CATEGORIEI 8-10 ANI
MAYA MANCAS – PREMIUL I
MARIA TOFAN – PREMIUL I
ALESSIA IOANA RADU – PREMIUL II

CATEGORIA 11-14 ANI
TEONA RACHERIU – TROFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI – TROFEUL SECTIUNII „ROCK – LIMBA ROMANA”
MARIA MEDELEANU – TROFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI
PAUL MITITELU – TROFEUL CATEGORIEI 11-14 ANI
AMALIA GAVRIL – PREMIUL I
SERGIU FIU – PREMIUL II

SECTIUNEA „ROCK – LIMBA STRAINA”

CATEGORIA 9-14 ANI
PAUL MITITELU- TROFEUL CATEGORIEI 9-14 ANI – TROFEUL SECTIUNII „ROCK – LIMBA STRAINA”
GABRIEL URSU – TROFEUL CATEGORIEI 9-14 ANI
LAVINIA GABRIELA MAXIM – PREMIUL I
ELIZA SURUGIU – PREMIUL I
ANA MARIA CEPARU – PREMIUL I
MARIA MEDELEANU – PREMIUL II
SILVIU CONSTANTIN CIUBOTARU – PREMIUL III

CATEGORIA 15-18 ANI
ECATERINA STOICA – TROFEUL CATEGORIEI 15-18 ANI
MAGDA UDREA – TROFEUL CATEGORIEI 15-18 ANI
ALECSIA IUSTINA GAVRILUT – PREMIUL I
RAZVAN CUCOS – PREMIUL II

SECTIUNEA „TRUPE ROCK”

CATEGORIA „JUNIOR”
„AGE OF TOMORROW” – PREMIUL I
„ENDLESS EMOTION” – PREMIUL II
„KEROSEN” – PREMIUL III

CATEGORIA „ADOLESCENT”
„AFTER SHOCK MUSIC SOCIETY” – TROFEUL SECTIUNII „TRUPE ROCK”
„CANDLE LIGHT” – PREMIUL I
„NO MADS” – PREMIUL I
„RAPAX” – PREMIUL III

PREMII SPECIALE

ANDREI BOSTAN (TRUPA „CANDLE LIGHT”) – CEL MAI BUN TOBOSAR
ILINCA TURTA (TRUPA „CANDLE LIGHT”) – CEL MAI BUN CHITARIST
STEFAN ALEXE (TRUPA „AFTER SHOCK SOCK MUSIC SOCIETY”) – CEA MAI BUNA VOCE
TRUPA „CANDLE LIGHT” – CEA MAI BUNA CREATIE – PIESA „FARA VERSURI”